כיצד פועלת מערכת הסקה מרכזית?

 
מהי הדרך הטובה והיעילה ביותר כיום לחימום הבית שלכם? בבתים רבים בישראל מבינים, שהמפתח הוא בהתקנה של מערכת הסקה מרכזית. על מנת להפעיל את המערכת הזו, אפשר להשתמש בתשתיות מגוונות מאד. יש מי שמשתמש במערכת חשמלית רגילה להסקה מרכזית. אחרים מציינים את היתרונות של נפט לחימום ביתי, או של סולר להסקה- ואף את האפשרות של חימום בעזרת גז. חשוב עם זאת להבין כיצד בכלל מערכות ההסקה המרכזיות פועלות, למה משתמשים בהן, כיצד משתמשים בהן, ועוד.
 

כל מה שכדאי לדעת על המערכות

 
  • למה משתמשים בהן? - קודם כל צריך להבין מה מערכת הסקה מרכזית בכלל מסיקה, ועל איזו הסקה מדובר. ההסקה הפופולרית ביותר היא הסקה ביתית של חימום תת רצפתי מרכזי. את החימום התת רצפתי מפעילים או בעזרת תשתי החשמל, או עם תשתית של חומרים אחרים שהבערתם מחממת את המים כגון גז טבעי, נפט לחימום ביתי, סולר, ועוד. מערכת הסקה מרכזית יכולה גם להיות למטרה ש ל חימום בריכת שחיה - וגם כאן יש מגוון רחב של אפשרויות כגון הסקה בעזרת משאבות חום, הסקה עם נפט או סולר וכיו"ב. משתמשים במערכות הסקה מרכזיות גם לטובת חימום של המים בבית כולל מי הברזים במטבח, מי הרחצה, וכיו"ב.
 
 
 
  • כיצד הסקה לא חשמלית עובדת? - ראשית נסביר כיצד מערכת הסקה ביתית שאיננה מבוססת על חשמל עובדת. מדובר על מערכת הסקה שמבוססת על חומרים כאמור כגון נפט לחימום ביתי, סולר, גז טבעי, ועוד. המערכות הללו מתבססות על כך שהשריפה של חומר הגלם, מאפשרת את החימום הכללי של המתחם - בין אם זה חימום של מים או של האוויר. במערכות הסקה תת רצפתיות, משתמשים בשריפת החומר כדי לחמם את המים שזורמים בצנרת, ובכך לפלוט את החום הנעים. בחימום של בריכה - משתמשים בשריפה פשוט כדי לחמם את המים. כך גם במערכות הסקה מבוססות על גז לחימום המים - שם פתיחת הברז פותחת גם את הגז שהבערתו מאפשרת את חימום המים בתוך שניות. שימו לב שיש גם לדאוג לאספקה מתאימה של חומר הגלם במידה ובחרתם בנפט או סולר.
 
 
 
כיצד פועלת מערכת הסקה מרכזית
 
 
 
 
 
  • הסקה מבוססת חשמל - מצד שני, לא כולם בוחרים באופציה של נפט לחימום ביתי או סולר, ובמקום זה בוחרים בהסקה מבוססת חשמל שהתקנתה נחשבת קלה יותר. כדאי לזכור עם זאת ששיטת הסקה זו פחות בטיחותית כי היא מתבססת על פלטות חשמליות שמחוממות לחום גבוה - וזה גם שוחק אותן מהר יותר. זה דומה מאד לעבודה של גוף החימום בדוד החשמל שלכם.
 

בואו לבחור במערכת שתתאים לכם

 
בחברת א.ק.א דלקו נשמח לספק לכם את מערכות ההסקה איכותיות שלנו אשר מבוססות על נפט וסולר, ועומדות בסטנדרטים המחמירים ביותר. צרו אתנו קשר בטלפון - 073-7820065 ונשמח לידיעת לכם ולסייע לכם בהתקנה.