02-6233399

א.ק.א דלקו בע"מ

אמצעי חימום בחורף יתרונות וחסרונות

היכרות עם המאפיינים השונים של מזגן, רדיאטור, אמצעי חימום ניידים ופתרונות הסקה יכולה לסייע לעבור את החורף בשלום. במאמר הבא נציג את היתרונות והחסרונות של כל אמצעי חימום ונביא טיפים לבחירה מושכלת

בחירת אמצעי חימום עבור החורף בישראל היא משימה קשה יותר מכפי שנהוג לחשוב. מצד אחד, החורף מתחיל יחסית מאוחר ונגמר מוקדם. מצד שני, יש פערים גבוהים בתנאי האקלים בין אזורים שונים בארץ. יתרה על כך, רבים מאיתנו לא רוצים להשקיע יותר מדי כסף באמצעי חימום בחורף – כי בכל זאת מדובר על מדינה עם אקלים יחסית חם, לח וים תיכוני.

החדשות הטובות הן שקיימות אפשרויות רבות לבחור מתוכן. לכן, כל שנדרש הוא להכין את שיעורי הבית ולקבוע סדר עדיפויות ברור. על בסיס סדר עדיפויות כזה, יהיה ככל הנראה קל יותר להתאים כל סוג של אמצעי חימום לצרכים של קהל היעד והלקוחות.

אמצעי חימום בחורף

מה מאפיין את אמצעי החימום הקיימים?

הנה למשל מספר אמצעי חימום קיימים, כולל מאפיינים שונים שלהם ומה שאפשר ללמוד מתוכם על היתרונות והחסרונות של השיטה הנבחרת:

א. מזגן – היתרון של מזגן בא לידי ביטוי בכך שהוא ככל הנראה כבר נמצא פחות או יותר בכל בית בישראל. החיסרון הוא שמדובר על אמצעי חימום שאמנם פועל מהר וביעילות, אך במחיר של צריכת חשמל, זיהום סביבתי ובעיקר ייבוש של האוויר עד כדי תחושה לא נעימה.

ב. רדיאטור – רדיאטור יכול להיות פתרון חימום אידיאלי עבור חדרי שינה. היתרון שלו הוא חימום נעים שמתפשט בעדינות בחדר, בעוד החיסרון הוא הפעלה יחסית ממושכת והמתנה ארוכה עד שמרגישים את ההבדל. כמו כן, רדיאטור צורך המון חשמל ולכן הפעלתו היא יקרה.

ג. אמצעי חימום ניידים – גם אמצעי חימום ניידים יכולים להיות פתרון יחסית יעיל עבור החורף הישראלי. כאן היתרון הוא שניתן להעביר את אמצעי החימום ממקום למקום ואפילו לחצר, או על מנת להעניק גיבוי לפתרון חימום מרכזי שלא מצליח להתמודד עם הקור. מנגד, החסרונות הבולטים הם צריכת חשמל גבוהה מאוד ובטיחות מוגבלת בבית עם ילדים ותינוקות.

מה לגבי הסקה?

יותר ויותר אנשים מבינים בשנים האחרונות את היתרונות של סולר להסקה גם במדינה כמו ישראל. זה אולי נשמע יוצא דופן, היות והאקלים כאן לא דומה לאירופה או לארצות הברית, אך מסתבר שבאמצעות סולר להסקה ניתן להרוויח ערך מוסף.

קודם כל, הסקה עוזרת לפזר את האווירה הנעימה בכל חלקי הבית ולכן היא אידיאלית עבור קומות מגורים וערים קרות במיוחד. שנית, עלות הסולר אטרקטיבית ביחס למשאבים אחרים והיא מוכיחה את עצמה בחורפים ארוכים. בנוסף, קמין או פתרונות הסקה אחרים יכולים להשתלב מאוד בקלות בחלל הפנים ואף לתרום לערך הדקורטיבי והעיצובי של בית המגורים.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
02-6233399